deneme2

Upload 3D Model

Select and drag your .STEP, .STL, .OBJ formatted files

Select a Material

Choose the appropriate technology and material for your part. You can also choose dyeing or chemical polishing operation for post process depending on technology selection

Select Surface Treatment

In line with your choices, your parts will go to the production stage

Packaging and Shipping

Your part will be prepared and delivered within the specified time intervals

Stereolithography (SLA)

SLA, polimer reçine katmanının ultraviyole (UV) lazer ışını kullanılarak katman katman sertleştirilmesi mantığıyla çalışan bir eklemeli imalat teknolojisidir. UV lazer delikli platforma çarpar ve nesnenin ilk katmanını sertleştirir. Nesnenin ilk katmanı sertleştikten sonra, platform indirilir ve yeni bir sıvı polimer yüzey tabakası ortaya çıkar. Lazer, basılan nesnenin altındaki sertleştirilmiş kısma anında bağlanan bir sonraki kesitini izler. Bu işlem, tüm nesne oluşana ve tankın içine tamamen daldırılıncaya kadar tekrarlanır. Platform daha sonra üç boyutlu bir nesneyi ortaya çıkarmak için kaldırılır.

Fazla reçinenin serbest bırakılması için bir çözücü ile durulandıktan sonra, nesne plastiği daha fazla sertleştirmek için bir ultraviyole fırın içinde bekletilir.

Yüksek doğruluk payı ve yüzey kalitesine sahip parçalarla çok sık tercih edilen bir baskı teknolojisidir. Bunun yanında her zaman destek yapısı gerektirir. Destek yapıları baskıdan sonra çıkartılacak şekilde parça ile aynı malzemededir.

SLA parçaları, zımparalama ve boyama ile bitirme gibi çeşitli işlem sonrası yöntemleri kullanılarak çok yüksek bir standarda tamamlanabilir.

Surface Quality

Dimensional Precision

Large Build Volume

High Definition

Selective Laser Sintering (SLS)​

Tüm 3D yazdırma yöntemleri gibi, SLS makinesiyle yazdırılan bir nesne de bilgisayar destekli tasarım (CAD) dosyası olarak başlar. CAD dosyaları, bir 3D baskı aparatı tarafından anlaşılabilen .STL formatına dönüştürülür. SLS ile basılan nesneler, bir SLS makinesinin içindeki yapı platformunun üstünde ince bir tabaka halinde dağılan naylon gibi en yaygın plastikler olan toz malzemelerden yapılır. Hangi nesnenin “yazdırılacağını” söyleyen bir bilgisayar tarafından kontrol edilen bir lazer, platformda aşağı doğru titreşir ve nesnenin bir enine kesitini toz üzerine izler. Lazer, tozu ya kaynama noktasının hemen altına (sinterleme) ya da kaynama noktasının (erime) üzerine ısıtır, bu toz içindeki parçacıkları katı bir forma birleştirir. İlk katman oluşturulduktan sonra, SLS makinesinin platformu düşer – genellikle 0.1 mm’den daha az – lazerin izlemesi ve kaynaşması için yeni bir toz tabakası ortaya çıkarır. Bu işlem, tüm nesne yazdırılana kadar tekrar tekrar devam eder. Nesne tamamen oluşturulduğunda, çıkarılmadan önce makinede soğumaya bırakılır. Diğer 3B baskı yöntemlerinden farklı olarak, SLS bir nesne yazdırıldıktan sonra çok az ek takım gerektirir, yani nesnelerin SLS makinesinden çıktıktan sonra genellikle zımparalanması veya başka bir şekilde değiştirilmesi gerekmez.

Functional Part

Physical Strength

Complex Geometry

Predisposition to Mass Production

Multi Jet Fusion (MJF)

Multi Jet Fusion işlemi, çalışma alanına uygulanan bir malzeme katmanıyla başlar. Eritici madde (fusion agent) ve parçanın çözünürlüğünü iyileştirmek için detay maddesi (detailed agent) püskürtülür. Yüksek güçlü lambalar yatağın üzerinden geçerek ısıyı yakalar ve eşit şekilde dağıtılmasını sağlar. Az adetli seri üretimler için enjeksiyon kalıp benzeri ideal çözümler sunar.

Full Colored Printing

Physical Strength

Functional Part

Speed

Fused Filament Fabrication (FFF)

3 boyutlu model, baskı yazılımı arayıcılığıyla parçanın destekleri ve nasıl basılacağı bilgilerini içeren bir “.gcode” dosyasına dönüştürülür. Filament, baskı kafasına malzeme makarası aracılığıyla beslenir. Eritilen plastik, nozzle adı verilen akıtıcı uç tarafından doğru koordinatlar boyunca katman katman üretim tablasına aktarılır. Bu süreç model tamamlanana kadar devam eder ve tamamlandığından destekler sökülür. Bu yöntem ile üretilen parçaların üzerine boyama, parlatma ve kaplama gibi çeşitli işlemler kolayca uygulanabilir. Ticari veya ticari olmayan üretimler için uygun olan geniş bir termoplastik malzeme yelpazesi mevcuttur.

Lightness and Robustness

Long Life Parts

Low Quantity Production

Large Print Volume

Kimyasal Parlatma

3D model yazılımı kullanarak, kullanıcı katman kalınlığını, hızını ve diğer faktörleri belirleyerek dosyayı baskıya
hazırlar. Bu model daha sonra 3D yazıcıya parçanın nasıl taşınacağını ve yapılacağını bildiren bir “.gcode” dosyasına
oluşturulur. Bir malzeme makarası, plastik filamenti, plastiği ısıtan ve eriten hareketli bir ekstrüzyon başlığına
besler ve nozuldan plastiği doğru tasarım yolu koordinatları boyunca yerleştiren yapı platformuna gönderir.
Kafa plastik filamenti biriktirdikçe, her tabaka bir öncekine bağlanır. Bu süreç model tamamlanana kadar
devam eder. Baskı tablası, yapışmayı artırmak ve parçaların deformasyonunu önlemek için ısıtılır.

Surface Smoothness

Impermeability

Mechanical Strength

Color Polishing